Your shopping cart is empty!
QMobile Noir A6
| GENERAL | |
| 2G Network | GSM 900/1800/1900 |
| 3G Network | Yes |
| SIM | Dual SIM |
| DISPLAY | |
| Type | IPS WVGA LCD Display |
| Size | 4″ |
| SOUND | |
| 3.5mm jack | Present |
| MEMORY | |
| Card slot | Support micro SD |
| Internal | 4GB |
| DATA | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 |
| Bluetooth | Present |
| CAMERA | |
| Primary | 5 Mega Pixel AF Camera with LED flash |
| Secondary | VGA Camera |
| FEATURES | |
| Operating System | Android 4.0 |
| CPU | 1GHz Dual-Core |
| GPS | GPS/A-GPS |
| BATTERY | |
| Type | 1600mAh |